Yurtdışında Eğitim Olanakları

EKS Mutfak Akademisi’nin İtalyan Mutfağını öğrenmeyi kendine hedef olarak seçmiş mezunları İtalya’da ICIF (ITALIAN CULINARY INSTITUTE FOR FOREIGNERS)’in kurslarına katılabilirler.
ICIF’in Short (3 aylık) ve Master Chef (6 aylık) kurslarına kesinlikle daha önce temel mutfak eğitimi almış/sertifika/belge/diploma sahibi şefler kabul edilmektedir.
ICIF, diplomalı EKS Mutfak Akademisi mezunlarına kontenjan önceliği tanımaktadır.
Eğitim dili İngilizcedir.
Aşağıdaki linkten kurumun web sitesine ulaşabileceğiniz gibi kurslar hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

www.icif.comEKS Mutfak Akademisi mezunları FUA (Florence University of the Arts) nın  Mutfak Sanatları veya Pastacılık ve Fırıncılık kurslarına ilk yıl eğitimlerini atlayarak 2. Yıl uzmanlaşma safhasından itibaren katılma haklarına sahiptirler. 2 sömestr sürecek bu eğitim seçeceğiniz sömestrlere göre (ilkbahar, sonbahar veya yaz) 27-30 hafta sürmektedir. Ayrıca sadece FUA’nın size sağlayacağı staj/deneyimsel öğrenme seçeneğini de seçerek en az 3 hafta boyunca öğrenciler tarafından işletilen restoran ve pastanelerde tecrübe kazanma imkanı da bulabilirsiniz.
Eğitim dili İngilizcedir.
Detaylı bilgi için aşağıdaki linklerden yararlanabilir ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki linkte başvuru formunu bulabilirsiniz.
https://fua.it/images/downloads/FUA_UndergraduateAdmissions_2019-2020.pdf
 

Eğitim programları hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linkte yeralan broşürden edinebilirsiniz.
https://fua.it/images/downloads/FUA_CERT_CAREER19_FoodWine.pdf

www.fua.it