Haberler

Haberler

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları 5.Hamarat Eller Yemek Yarışması
5. Hamarat Eller Geleneksel Lezzetler Yemek Yarışması ülkemizin sayılı altın madalyalı gurmelerinden velimiz Eyüp Kemal SEViNÇ ‘in jüri başkanlığında 8. Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları eşliğinde gerçekleşti.

Uluslararası standartlarda vermiş olduğumuz eğitimler "Dünya Aşçılar Birliği" WACS tarafından onaylanmıştır. Ülkemize hayırlı olsun. 

Sultan Sofralarının Unutulan Lezzetleri Eriş Un ile Gün Yüzüne Çıkıyor !
Osmanlı Mutfağı’nda sultanlar için özel olarak hazırlanan geleneksel lezzetlerin yeniden ortaya çıkması için, Türkiye’nin önde gelen un ihracatçılarından Erişler Gıda, ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç ile birlikte bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerin tekrar ortaya çıkması için yapılan çalışmada, şef Eyüp Kemal Sevinç ile Erişler Gıda Perakende Grup Genel Müdürü Abdullah Eriş birlikte mutfağa girdi.
Eriş Un’un eşsiz lezzeti ile Eyüp Kemal Sevinç ve Abdullah Eriş, ekşili çorba, mücver, safranlı helva, balık yumurtalı saray eriştesini yaparak, konuklara tattırdılar. 
Kışın Son Demlerinde Romantik Sofralar
Sıradan Bir Günü Özel Bir Güne Çevirmek Sizin Elinizde!
Kışın son demlerini yaşadığımız, Sevgililer Günü gibi önem verilen bir günü geride bıraktığımız şu günlerde, sevdiğiniz kişiyi sadece özel günlerde düşünüp sürpriz yaptığınız fikrini ortadan kaldırmanın tam vakti.
Restoran Açmak
Yemekten anlıyorum, yeme- içme sektöründe de çalıştım, üstelik bu alanda eğitim de aldım. Evet bir restoran açmak için hazırım mı diyorsunuz?
Yanılıyorsunuz!  Taşıdığınız tüm bu özellikler sizin için büyük bir avantaj fakat asla yeterli değil. Günümüzde açılan birçok yeni restoranın %70- 80’i benzer birçok sebeplerle kapanmakta. Bir restoran açmak devamını da getirebilmek için, iyi bir planlama ve doğru analiz gibi birçok önemli nokta var.
Şefler Nerede Yemek Yer?
Yoğun iş temposu, iş gezileri ve yorucu çalışma saatleri, biz aşçıların, kendileri adına mutfağa girip yemek yapmaları adına büyük bir engel. Birçoğumuz kendi mekanlarımızı, restaurantlarımızı açıyoruz ve halka en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Peki bizler öğle ya da akşam yemeklerimizi nerelerde yemeği tercih ediyoruz?
Eyüp Kemal Sevinç İle Tadım Menüsü Ve Yerel Lezzetler
Yoğun iş temposunda, koşuşturmada yemek yemeği unuttuğum günlerden bir gün bilinen bir restauranta girdim. Menüler arasında son günlerde çok popüler olan tadım menüsü dikkatimi çekti ve ne yiyeceğimi hiç düşünmeden siparişimi verdim. Farklı sunumlarla özenle hazırlanmış servis tabakları bir bir önüme geldi. Sanat eserini anımsatan görselliğe sahip tabaklardaki lezzetleri tek tek tattım. Hepsini toplasan bir tabak yemek etmeyecek bu farklı lezzetlere olması gerekenin de üzerinde bir ödeme yaptım ve çıktım. Çok aç girdiğim restauranttan açlığımı bastırarak çıktım ama düşündüm tereyağlı bir İskender kebap olsa üzerine yerim dedim, evet doymadan çıktım. Farklı sunumlarla beni etkileyen tabaklar gözümü görsellikleriyle doyurmuştu fakat karnımı tam da doyuramamıştı.
Eyüp Kemal Sevinç İle Turizm Ve Türk Mutfağı
Aslında baktığınızda mutfakta yer almak için Bolulu olmak alışılagelmişlikten öteye geçmez. Mutfağa ilgi duyan ve bu ilgiyi hobinin ötesine taşımak isteyen herkes bu ilgiyi profesyonelleştirmek istiyor ve bunun için ne gerekiyorsa yapıyor. Lisede başlayan ve üniversitede de devam eden meslek eğitimlerin ya da MEB’e bağlı özel kurumlarda profesyonel bir eğitimin ardından otellerde yahut restoranlarda staj yaparak bu sektöre giriş yapılıyor. Kısacası artık meslek için nereli olduğuna değil eğitimine bakılıyor.
 
Eyüp Kemal Sevinç İle Profesyonel Mutfakta Kariyer
Bolulu olmak, Bolulu bir geçmişe sahip olmak demek, mutfağın en azından kıyısından köşesinden geçmekle eşdeğer. Bolu’da baba mesleği olan aşçılık ufak yaşlarınızda kanınıza işler. Belki bulaşıkçılık belki de garsonluk yaparak başlar ve yavaş yavaş adım atarsınız mutfağa.
Adım attığınızda görürsünüz ki o mutfak evinizdeki annenizin mutfağından çok farklı. Yoğun iş temposu, koşuşturmalar, eğitimler, hazırlıklar, denemeler… Her şey en temiz işi çıkarmak için yapılır. Bir restoranda ya da otelde akşam menüsü çıkarmak içindir belki tüm telaş. Hatalar, aksaklıklar elbet olacak fakat dışarıya ve sonuca yansımayacak. Menü tamamlanıp konuklar ağırlandıktan sonra belki de ertesi gün eksiklikler konuşulacak, hatalar telafi için dillendirilecek ve çözüm bulunacak. İş anında, servis anında sadece profesyonellik konuşacak.
Görüntülenen sonuçlar 1-9 arası ( Toplam 74 Sonuç Bulunmakta)
Sayfa :1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9« Geri · İleri